בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
שפיץ פלייר 
9 מקומות חנייה בחינם בתל-אביב 

9 מקומות חנייה בחינם בתל-אביב

 
שפיץ פלייר |
 
אסף אביר

איזה חניון ענק וריק ממתין לכם מטר מיהודה הלוי, איפה נמצאים המגרשים הקטנים והפנויים בלב העיר, מתי חוקי לחנות בחניית עובדי העירייה ומתי חוקי לחנות בחניית נכים. לייף האקר עם מפת החניה האמיתית של חיי הלילה בתל אביב

Calcalist
 
 
 
 
 
הרשימה שלפניכם מרכזת סודות שהועברו במשך דורות מאב לבנו. רבים מהאנשים שתרמו לה עשו זאת בהחבא ובחשש. פרסומה עשוי לזעזע כמה מאנשי העירייה, שלא מצפים לגלות שעדיין נשאר איפה לחנות בתל-אביב. היא גם עשוייה להשפיע על מאזן הכוחות, שמרע אתנו משנה לשנה.

אבל היא כאן. היא מפרטת, מצפון לדרום, תשעה מקומות שאפשר לחנות בהם בערבי סוף השבוע, לא לשלם לאיש - ובכל זאת למצוא את האוטו כשחוזרים אליו. זו רשימה התחלתית. אם אתם רוצים להוציא אל האור עוד מקומות חניה בעיר (או בערים משוללות חניה אחרות) - שלחו אותם למייל של לייף האקר. אם אתם אנשי עירייה או ברוני חניונים, עברו ישר לתגובות, ולמדו קצת על התדמית שיצרתם לעצמכם. אתם עדיין יכולים לשנות אותה. פשוט תנו לנו להעמיד את האוטו בשקט.
 

1. חניון בית החייל

 
הידעתם? בתל-אביב מפוזרים כארבעים חניונים הפתוחים לציבור בחינם ובכל שעות היממה. אם לא ידעתם, זה כנראה בגלל שהחניונים האלה פוזרו הרחק מכל מקום אסטרטגי, ובמקביל לצביעת עשרות קילומטרים של מדרכה באדום-לבן, מה שהפך אותם למקלט לילה דחוס ברכביהם של תושבי השכונות.

חניון אחד שאולי עוד אפשר לעשות אתו משהו נמצא מאחורי בית החייל, בפנקס פינת ויצמן. הוא יכול להכיל 150 רכבים, ובדרך כלל נשאר בו מקום. דקה וחצי מיהודה המכבי, חמש דקות הליכה נמרצת מחלקו הצפוני של אבן גבירול. מעולה למי שמגיעים להפגנות השמאל בכיכר.

את שאר חניוני החינם העירוניים תמצאו ברשימה הזו. אל תצפו להרבה.
 

2. חניון העירייה

מתחת לרחבת העירייה, פתוח משש בערב
 מתחת לרחבת העירייה, פתוח משש בערב   
מתחת לרחבת בניין העירייה יש שני מגרשי חניה השמורים לעובדי הזבל ולכמה עשרות עובדי עירייה נוספים. החל משש בערב נפתח המגרש הזה לציבור הרחב. אם אתם באים למסעדות של אבן גבירול, יש סיכוי טוב שנשאר שם מקום בשבלכם.
 

3. גן העדן של החניונים שמאחורי רחוב לינקולן

משאב החניה החופשית הגדול בתל-אביב נמצא צמוד לרחוב יהודה הלוי, שלוש דקות הליכה מהסינמטק, חמש דקות משדרות רוטשילד וצעד וחצי ממסעדת פסטה-מיה.

מרחוב לינקולן, שמחבר בין יהודה הלוי וצומת מעריב, יוצא רחוב וילסון הצר והקצר. באמצעו של הרחוב, מצד ימין, יש עליה למגרש חניה של עובדי חברת מקורות, שבשעות הערב אפשר למצוא בו כמה תריסרי מקומות פנוים. רחוב וילסון מגיע כעבור כמה מטרים לצקלג, ששני החניונים-בתשלום שבו פתוחים בלילות ובסופי שבוע ללא שומר, ומכילים מאות מקומות לא מנוצלים.

אם בצקלג תפנו שמאלה, לא תהיה לכם ברירה אלא להיכנס אל תוך עמרם גאון פינת קרית ספר. השער העקום שבין העצים שמשמאלכם רק נראה כמו שער, אבל הוא למעשה גבוה דיו כדי לאפשר לרכב פרטי להיכנס למגרש החניה הגדול והמרווח של המרכז הישראלי למיפוי.

אם ענייני השישי בערב שלכם מרוכזים באיזור רוטשליד-שינקין-יהודה הלוי ומזג האוויר לא מזופת מדי, הדונם של וילסון-צקלג-עמרם גאון יעשה לכם את הערב.

עדכון, 27 בינואר, 2008: החניה של עובדי מקורות נחסמה, ועתה יש לשלם עליה. החניון שבעמרם הגאון פינת קרית ספר נחסם סופית
 
 

4. חניית מרכז קלרידג'

 
בתווך נחלת בנימין-רוטשילד-ואחד העם, מול מזא"ה 27, שלושה מטרים מחניון צפוף ויקר, מסתתר מגרש חניה קטן שלעוברי אורח נראה פרטי, אבל לקבועים של קפה נואר והארמדילו הוא משמש כמעט כמגרש הפרטי שלהם.

זהו מגרש החניה של "מרכז קלרידג' לנוער", שבערבים נפתח לבעלי תווי חניה איזוריים. הוא קטן, והרבה מרכבי השכונה מתחבאים בו בלילות, אבל בדרך כלל אפשר למצוא בו עוד מקום אחד בשבילכם. למרות שהחניה בו לא מפריעה לאנשים ושעד היום הוא לא היה על מסלול הפקחים, קחו בחשבון שהגבלה לתו חניה היא הגבלה לתו חניה, ומהווה עילה לקנס.
 

5. יוחנן הסנדלר 10

כפי ששמתם לב, עברנו מהצפון הפחות שימושי למרכז העניינים של תל-אביב.

אם במקום לפנות מיוסף הנשיא שמאלה למזא"ה, תפנו ימינה לבלפור ומיד שוב ימינה, תגיעו לרחוב יוחנן הסנדלר 10. ברחוב יוחנן הסנדלר 10 יש חניון קטן בתשלום שמרוויח די כסף, ושבעליו האדיבים משאירים אותו פתוח בלילות ובסופי שבוע. הכניסה לחניון מסתתרת בין שני בתים, ואלמלא שלט קטן מאוד אפשר לחשוב בטעות שזה מעבר למגרש פרטי. שמרו על השקט כשאתם חוזרים שיכורים לאוטו.
 

6. ברנר 5

במאונך ליוחנן הסנדלר, בדיוק מול החניון של יוחנן הסנדלר 10, משתרע רחוב ברנר שמגיע עד אלנבי. מול ברנר 5, בצד שמאל, יש חניון גדול מאוד ונקי מאוד, שגם הוא נצפה נטוש בלילות ובסופי שבוע. יש בו מקום לכמאתיים רכבים.
 
 

7. החניון הענק בנחלת בנימין

המדרחוב של נחלת בנימין פתוח לרכבים בשעות הלילה. היכנסו אליו על ידי פעולת איגוף קצרה: המשיכו מזרחה באלנבי, פנו ימינה, והגיעו אל הנחלה מאחור - מהצד של מסוף כרמלית.

זהו מקום החניה הרומנטי ביותר באיזור, ורחוב נחלת בנימין עצמו הוא שדרת בילויים מרכזית, ובשש-מאות המטרים הראשונים שלו הוא מצטלב עם אחד העם, רוטשילד, לילינבלום ויהודה הלוי. בצדו השני, המוכר והקרוב יותר של המדרחוב נפגשים אלנבי, שינקין והמלך ג'ורג'.

אתם יכולים לנסות לחנות גם בסמטאות שנכנסות לשוק הכרמל, הצמוד לנחלת בנימין. אבל אל תיכנסו עם הרכב לשוק, אלא אם אתם אנשים חורשי רע שמחפשים קורבן ללילה.

עדכון, 12 מרץ 2007: הגיעו אלינו דיווחים על אנשים שקיבלו דוחות בנחלת בנימין, מספר ימים אחרי שפורסם ב"העיר" שתושבי הרחוב התלוננו לעירייה על הרעש.
 
 

8. הרב קוק 5

 
רחוב הרב קוק נמצא דקות הליכה קצרות דרומה למגדלי האופרה, ומחבר את הים עם רחוב הירקון. העירייה מיקמה במעלה הרחוב את אחד מחניוני החינם שלה, אבל בו לא תמצאו מקום. במורד הרחוב, ליד בית צנוע שנושא עליו לוגו ענק של שעוני סייקו, יש מגרש חניה מאולתר. רוב התצפיות עליו בסופי השבוע חשפו אותו ריק ובתולי, עם עשרות מקומות חניה פנויים.
 

9. שאריות מנכים

מדיניות גרירות קשוחה ומוצדקת לימדה אותנו לא לחנות בחניות נכים. קצת מוזר שהיה צורך במדיניות כזו, מכיוון שניסיון קצר לדמיין אדם בכסא גלגלים חוצה מסלול מיכשולים בן ששה רחובות כדי להגיע לעבודה, בגלל שלמישהו היה נוח לחנות במקום השמור - צריכים היו להספיק. אבל יש מדיניות גרירות קשוחה, והיא עובדת.

יותר מדי טוב.

אם תתבוננו מקרוב, תראו שברוב שלטי חניית הנכים מצויינות השעות שבהן החנייה שמורה. אם זה ליד ביתו של בעל מקום החנייה, זה לרוב בערב. אם החנייה ליד מקום העבודה שלו אז היא שמורה רק בשעות היום, והופכת לחניה כשרה לכל דבר אחרי 7 בערב ובסופי שבוע.

בדקו את השלטים מקרוב, ואם לפי השלט החנייה לא שמורה כרגע - אתם יכולים לעמוד בה. מעטים שמים לב לפרט הזה בשלטי החנייה, ולא פעם ירקו עלי עוברי אורח שראו אותי יוצא מהאוטו בלי קביים. אבל עד שהיורקים יקראו את השלט, יהיו להם יותר בעיות חנייה מאשר לכם.
 
 
הכתבה הזו עלולה לעודד איזה פקח להתחיל לעבור במגרש של מרכז קלרידג', והיא יכולה להבהיל את עובדיה הטובים של חברת מקורות ולגרום להם לשים שער מחוץ לחניה שלהם. או אולי לגרום למפקד הבסיס של המרכז למיפוי לשים ש"ג בחניה או לגרום לבעל החניון ביוחנן הסנדלר לזהות את פוטנציאל הרווח ולהתחיל לגבות כסף גם ביום שישי בלילה.

יש לי משהו להגיד לכל האנשים האלה:

אל תעשו את השטות הזו.

אל תסגרו את הנכס שלכם כך שאיש, חס וחלילה, לא יוכל ליהנות ממנו בשעות שבהן אין בו שימוש. אתם לא כאלה. במקום לסחוט עוד אלף שקל בחודש שרובם ישולמו כמיסים, ובמקום להזיק לכלל בשם "הסדר הטוב", עשו את המעשה הנכון, המוסרי והמועיל: קחו מאה שקלים ולכו לחנות חומרי בניין. קנו שם מברשת ודלי של צבע אפור. הקדישו החודש לילה אחד לצביעת מדרכה תל-אביבית, ולניקויה מהצבע האדום-לבן, אותו שותף לפשע השוד שמבצעים בכל מי שיודע לנהוג. זו העיר של כולנו. הגיע הזמן שנקח אותה בחזרה.
 

עוד בלייף האקר

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
עוד ב- nana10
 
ערוצים  Online  אוכל ורק אוכל  אופנה ולייף סטייל  בידור  גיימר  הורדת תוכנות  חדשות  ילדים  ישרא-בלוג    כסף  מוזיקה  מבזקים  פורומים  צ'אט  ברנז'ה  סלבס  ספורט  תחזית מזג אוויר  מיוחדים  בלוג הספורט - קרב 10  אמץ ספורטאי אולימפי  WTF - חדשות מוזרות  לקראת הסכם עם איראן?  אסטרולוגיה  טיפים מרעננים לבית  עולם היופי והשיער  עולם היין  תלתלים: כל הטיפים  שירותים  אימייל  אינדקס אתרים  הורוסקופ  הכוונת לימודים  טבלת קלוריות  לוח הופעות חיות  קופונים ודילים  שליחת קבצים גדולים  מחירוני בעלי מקצוע  משחקים וכיף  משחקים - ראשי  משחקי אקשן  באבלס  בן 10  משחקי בנות  משחקים לילדים  משחקים להורדה  סרטים לקטנטנים  אנגרי בירדס  תוכניות ערוץ 10  גיא פינס  בני ערובה   אמבוש   דוקו 10  הבוקר עם אורלי וגיא  היום שהיה  המגזין  המהדורה המרכזית  צינור לילה    בובה של מדינה  לונדון את קירשנבאום  לילה כלכלי  ערב טוב עם גיא פינס  פנים אמיתיות  צינור לילה  שעת הדרקון  >> כל התוכניות  >> שידור חי 
 
nana10 גם ב-
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by