בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
פתוחים כל הלילה 

פתוחים כל הלילה

 
 
יעל ניסקי

נתקעתם באמצע הלילה בלי אקמול? מתים לארוחה טובה בשלוש בבוקר? לא צריך לחכות עד שתזרח השמש - כל המסעדות, הפארמים והסופרמרקטים שעובדים 24 שעות

Calcalist
 
 
 
 
 
נתקעת בלי חלב? חמותך הגיעה לביקור פתע ואין לך ערגליות? אל דאגה, יש חנויות מכולת, חנויות נוחות ואפילו רשתות פארם שפתוחות במיוחד בשבילך 24 שעות ביממה, רובן 7 ימים בשבוע. בעוד קצב החיים מואץ ושעות הפעילות של רובנו הולכות ונמתחות עוד ועוד, יש מי שמנסה להיענות לצורך המתגבר בצרכנות של שעות הלילה. בין אם מדובר על פיצוציות שכונתיות קטנות או על רשתות שיווק גדולות יותר, הסבירות שתמצאו מקום פתוח באמצע הלילה הולכת וגדלה עם הזמן.

בנוסף, מסתבר שאתם לא חייבים להיות תל אביביים כדי ליהנות משרות של 24 שעות. חנויות נוחות כדוגמת "אלונית" של חברת הדלק "דור אלון" וחנות yellow של חברת הדלק "פז", נפתחו בתוך תחנות הדלק בכל רחבי הארץ וממשיכות להתרחב ברחבי ההמדינה. מגמה דומה ניתן לראות גם ברשתות חנויות הנוחות הקטנות יותר כדוגמת "מנטה" של חברת "דלק" ו"so good" של חברת סונול.

הקונספט של חנות נוחות בתחנות דלק צבר תאוצה בשנה האחרונה הרבה בעקבות צו ממשלתי שנכנס לתוקפו באפריל האחרון, כפי שמסביר לנו בן מוסקל, מנכ"ל yellow: "הצו הממשלתי מחייב את תחנות הדלק בישראל לעבור לשרות עצמי, ובכך להקנות ללקוח הנחה מסוימת, עובדה שזירזה את תהליך הקמת, פריסת ושדרוג חנויות הרשת. כיוון שבתוך החנות מתבצעת פעולת התשלום עבור הדלק (במזומן, למשל), אנו נדרשים להפעילה 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע".
 

האקזוטיקה של השעות הקטנות

צרכן לילי מצוי (asap images)
 צרכן לילי מצוי (asap images)   
אם במשך היום אתם רגילים למצוא בחנויות הנוחות משפחות עם ילדים או זוגות וצעירים מטיילים, הרי שבשעות הלילה התמונה משתנה. "ציבור המבקרים בלילה מורכב בעיקר מנהגים, בליינים, ציפורי לילה ואנשים שעובדים בלילות, אבל אפשר גם לראות מבקרים המגיעים לצורך קניית השלמה הביתה של מוצרי חלב, לחם משקאות, סיגריות וחטיפים" מסביר מוסקל.

ברשת אלונית, המתחרה, מבחינים גם בין המבקרים של תחילת הלילה למבקרים של לפנות בוקר: "בין 12:00 עד 02:00 רוב הקונים הם חבר'ה צעירים החוזרים מבילוי בחוץ וסל הקניות שלהם מורכב בעיקר מאלכוהול, טבק וחטיפים. לעומת זאת, לקראת שעות לפנות בוקר מדובר בעיקר על נהגי משאיות ואנשים עובדים שבאים להתרענן על כוס קפה, משקאות בוקר ומאפים" כך מסביר לנו דודי ויגדרוביץ', מנכ"ל דור אלון. אז אם חשקת בנהג משאית מסוקס, גברי ולמוד כביש, תוכלי למצוא אותו בתוספת קפה ומאפה באחת מהחנויות בתחנות הדלק.
 

האם זה משתלם להם?

התרומה היחסית של שעות הלילה הקטנות למחזור המכירות של החנויות אינה גדולה. ברוב המקרים מספר המבקרים קטן מאד יחסית למספר המבקרים בשעות היום. ויגדרוביץ' מעריך כי היקף המכירות בשעות הלילה של חנות ברשת אלונית מגיע עד 5-10% מסך הפדיון היומי, וכך גם כמות המבקרים בחנויות.

אבל כמות המכירות בלבד היא לא הסיבה היחידה לפתיחת החנות בשעות ההזויות של הלילה -"בשורה התחתונה יותר משתלם לנו להשאיר את החנויות פתוחות 24 שעות מאשר לסגור ולפתוח אותן מחדש מידי יום. המשמעות הלוגיסטית של סגירת ופתיחת סניף מתבטאת בעלויות, הסדרת מגונים והתמודדות עם עברות רכוש ואלימות שניתן להימנע מהם. ניתן גם לנצל את שעות הלילה לעבודות משלימות בחנויות כגון ניקיון, אפייה ועבודות יזומות אחרות בתחנה".

בן מוסקל מצטרף לקביעה אודות היקף הפעילות בשעות הלילה ברשת yellow: "אין ספק שעיקר הפעילות מתבצעת במהלך שעות היום, אך יש הצדקה לפתיחת הסניפים במשך 24 שעות מאחר וכאמור החנות משמשת כמקום תשלום הדלק, כך שהעניין משתלם".
 

רשתות מקומיות וחנויות פרטיות

24 שעות ברוב רחבי הארץ (מתוך אתר פז)
 24 שעות ברוב רחבי הארץ (מתוך אתר פז)   
לא רק בתחנות דלק תוכלו למצוא חנות פתוחה באמצע הלילה. אל איזור הדימדומים מצטרפות גם הפיצוציות השכונתיות, ואף רשת שופרסל, הפותחת חלק מסניפיה בימי חמישי ל- 24 שעות (רח' תלפיות בירושלים, רח' בן יהודה בתל אביב, מרום נווה ברמת גן, ובצומת גלילות)

ברחבי הארץ פזורים כ-70 סניפים של חנויות סופר אלונית (בתחנות דלק "אלון") וכולם פתוחים 24 שעות, למעט שישה סניפים, בינהם גן יבנה, דברת ולטרון. הסניפים ביסודות ומשמר ראשל"צ פתוחים למשך 24 שעות רק בימי חול. הנה רשימת הסניפים המלאה.

ברשת yellow ישנם כ- 140 סניפים בתחנות דלק "פז", רובם במסגרת של 24 שעות, כאשר ישנם כ- 18 סניפים אשר סגורים בשבת. לרשימת המלאה.

שתי רשתות קטנות יותר בתחנות הדלק הן "מנטה" של תחנות "דלק", ו-"so good" הפתוחות ברובן 24 שעות ביממה. לרשימת הסניפים המלאה של חנויות מנטה.

היצע הפיצוציות הפתוחות בתל אביב הוא עצום, ואליהם מצטרפים גם מספר סופרמרקטים גדולים ובולטים במיוחד, כדוגמת רשת AM:PM, שנפתחה כחנות קונספט של חנות הפועלת 24 שעות. לרשת יש כ- 20 סניפים הפתוחים 24 שעות כולל שישי ושבת, למעט הסניפים ברמת גן אשר אינם פתוחים בשבת. את רשימת הסניפים תוכלו למצוא בטלפון 2676*.

חנויות נוספת הפועלות בתל אביב בפורמט 24 שעות היא נון סטופ מרקט (המלך ג'ורג' 19) והסופרמרקט הגדול "באבא" (ישעיהו 1).

גם מחוץ לאיזור המרכז אפשר למצא חנויות הפתוחות גם בשעות הקטנות של הלילה. בחיפה למשל, אחת מהמרכוליות המפורסמות היא פוקסי (שד' מוריה 120). באזור הקריות תוכלו למצוא את מרכולית עדי (צומת מוצארט, דרך עכו 14, קרית ביאליק).

אם נקלעתם לאזור השרון באמצע הלילה, תוכלו לעצור בחנויות הנוחות Buy the Way, הפתוחות סביב השעון ומשלבות בית קפה וחנות של מתנות ומעדנים, מוצרים בסיסיים כגון מוצרי חלב, שתיה וחטיפים. את החנויות ניתן למצוא בצומת כפר סבא רעננה צפון ואזור התעשייה רעננה. חנות סופרמרקט נוספת הפתוחה 24 שעות היא סטופ מרקט, ברחוב המנופים 4 הרצליה ובקניון M הדרך, כביש החוף.
 

רשתות פארם מסביב לשעון

רשתות הפארם סופר-פארם וניו פארם מנסות גם הן להיענות לדרישת הלקוחות, ופותחות חלק מסניפיהן לאורך שעות הלילה, כך שאם אתם זקוקים לתרופות או מוצרי בריאות נלווים אחרים באופן דחוף, תוכלו לקנות אותם גם בשלוש לפנות בוקר. יחד עם זאת מספר הסניפים העובדים סביב השעון הוא מועט.

רשת סופר-פארם פותחת את שני סניפים ל- 24 שעות בימי א-ה: לונדון מיניסטור תל אביב, שיכון דן תל אביב. את רשימת הסניפים המלאה תוכלו למצוא כאן. ברשת הניו-פארם מפעילים את סניף הקיריון בקריית ביאליק למשך 24 שעות כולל שישי שבת. לרשימת הסניפים המלאה.
 

מסעדות 24 שעות

הברסארי בת"א - פתוח 24 שעות (מתוך האתר)
 הברסארי בת"א - פתוח 24 שעות (מתוך האתר)   
טרנד נוסף שצבר תאוצה בשנים האחרונות הוא מסעדות הפתוחות לאורך כל הלילה, עבור הינשופים הרעבים של הערים הגדולות. בין אם חזרת מבילוי אינטנסיבי במועדון או לקית במאנצ'יז קשה בשלוש לפנות בוקר, תוכלו להשקיט את הרעב במגוון סוגים של מאכלים, החל במסעדת בשרים וכלה בבורקס.

בתל אביב, כפי שניתן לשער, יש את המגוון הרחב ביותר של מסעדות אלו. אחת המסעדות הבולטות היא "אודאון", מסעדת בשרים איכותית (רח' הארבעה 10 ת"א, הסדנאות 4 הרצליה) המציעה מידי יום המבורגר מסוג חדש מעבר לתפריט הקבוע. מסעדת "דיקסי" בתל אביב (תוצרת הארץ 1 ת"א), הידועה בארוחת הבוקר המעלפת שלה, הכוללת סטייק וביצים ומה לא, פתוחה גם היא 24 שעות. תוכלו לקבל את ארוחת הבוקר כל יום החל מ- 23:00 ועד 12:00 ביום שלמחרת, ומובטחת לכם שינה עמוקה אחריה.

אם חשקתם בביסטרו צרפתי מושקע בתוספת סלבריטאים תל אביביים, הרי שתוכלו למצוא אותם 24 שעות ביממה במסעדת בראסרי M&R (אבן גבירול 70). חומוסיות איכותיות קיימות למכביר בעיר, לדוגמה חומוס פול אבו שוקרי הפתוח 24 שעות (אבן גבירול 21).

אם רצונכם באוכל יותר עממי, רשת נאפיס פותחת את ששת סניפיה למשך 24 שעות. את רשימת הסניפים תוכלו למצוא כאן. את הבורקס הכי טוב בארץ תוכלו למצוא דווקא בחיפה ברשת "בורקס בכר העגלה", הפתוח גם הוא מסביב לשעון (קיבוץ גלויות 64, דרך העמצאות 35, חלוצי התעשיה, חיפה וסניף נוסף בתל אביב ברחוב יגיע כפיים 3).

רשתות הפאסט פוד בורגר ראנץ' ומקדונלדס ימשיכו לטגן לנו צ'יפס שמנוני גם בלילה במספר סניפים נבחרים. שני סניפים של בורגר ראנץ' פועלים בתחנות דלק פז (פז חוף הכרמל חיפה ובתחנת דלק עין חצבה בדרום) אך למקדונלדס יש מבחר סניפים רחב יותר: החל ממיקדו סנטר בתל-ברוך, דרך סניף שטומקין 1 בראשון לציון, עמק הרפאים 44 בירושלים, רמב"ם 20 בת"א, ז'בוטינסקי פינת ביאליק ברמת גן, נחלת ישראל 18 בת"א, רח' שאליאל 17 בחולון והצמתים פרדסיה ונין בצפון.
 

סוגרים את הלילה

העיקר שיש איפה לשבת (stock xchng)
 העיקר שיש איפה לשבת (stock xchng)   
פיצה וגלידה הם ללא ספק השילוב המושלם לסיום כל לילה לבן. הגלידרייה בן אנד ג'ריס תשאיר לכם טעם מתוק וקריר 24 שעות ביממה בסניף בתל אביב (דיזנגוף 284). וגלידה באר שבע דואגת לתושבי הדרום עם דוכן מצוין של גלידה בעיר באר שבע (בן צבי אגד) הפתוח גם הוא ללא הפסקה.

חובבי הפיצות בוודאי כבר שמו לב שכמעט בכל עיר ניתן למצוא לפתוח דוכן פיצה אחד הפתוח 24 שעות. ברשימת המקומות תוכלו למצוא מספר סניפים של פיצה דומינוס (קניון בת ימון בת ים, כיכר ספר חיפה, אבן גבירול 192 תל אביב) ועשרות דוכני פיצה מקומיים, דוגמת פיצה קינג ג'ורג' (קינג ג'ורג' 16, ת"א), קראנץ' פיצה (דרך צרפת 63, חיפה), פיצה פורמז'ו (המלך ג'ורג' 15, י-ם), פיצה ריאלטו (עוזיאל 30, י-ם), פיצה סיציליה (קדיש לוז 36, קרית מוצקין), ופיצה אנד פיצה (דרך בן גוריון 99 בת ים).

בית הפנקייק הוא אחד מהמקומות במדינה בהם הזמן עמד מלכת איפה שהוא בשנת 83. אם רצונכם בפנקייקים עבים עם סירופ שוקולד נוסטלגי נוטף ודביק וסטייקים בסגנון משפחתי, תוכלו למצוא אותם בשני סניפי הרשת הפתוחים ללא הפסקה מסביב לשעון (כביש החוף בית ינאי, מחלף הסירה מהיציאה מתל אביב).
 

אפשר משהו לא רעיל?

אם אתם יותר בקטע של מזון בריאות, תוכלו להתנחם בתפריטים של רשת האספרסו בר הבריאותי "ארומה", אשר פותחת חלק ניכר מסניפיה במתכונת של 24 שעות:
בית ינאי כביש החוף.
הילל 18 ירושלים.
עמק הרפאים 38 ירושלים.
דרך חברון 21 באר שבע.
הנשר 26 אילת.
יהודה הלוי 59 תל אביב.
קרליבך 12 תל אביב.
אבן גבירול 166 תל אביב.

עוד בנושא
מסעדות, חנויות ופארמים שפתוחים גם בשישי-שבת
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
עוד ב- nana10
 
ערוצים  Online  אוכל ורק אוכל  אופנה ולייף סטייל  בידור  גיימר  הורדת תוכנות  חדשות  ילדים  ישרא-בלוג    כסף  מוזיקה  מבזקים  פורומים  צ'אט  ברנז'ה  סלבס  ספורט  תחזית מזג אוויר  מיוחדים  בלוג הספורט - קרב 10  אמץ ספורטאי אולימפי  WTF - חדשות מוזרות  לקראת הסכם עם איראן?  אסטרולוגיה  טיפים מרעננים לבית  עולם היופי והשיער  עולם היין  תלתלים: כל הטיפים  שירותים  אימייל  אינדקס אתרים  הורוסקופ  הכוונת לימודים  טבלת קלוריות  לוח הופעות חיות  קופונים ודילים  שליחת קבצים גדולים  מחירוני בעלי מקצוע  משחקים וכיף  משחקים - ראשי  משחקי אקשן  באבלס  בן 10  משחקי בנות  משחקים לילדים  משחקים להורדה  סרטים לקטנטנים  אנגרי בירדס  תוכניות ערוץ 10  גיא פינס  בני ערובה   אמבוש   דוקו 10  הבוקר עם אורלי וגיא  היום שהיה  המגזין  המהדורה המרכזית  צינור לילה    בובה של מדינה  לונדון את קירשנבאום  לילה כלכלי  ערב טוב עם גיא פינס  פנים אמיתיות  צינור לילה  שעת הדרקון  >> כל התוכניות  >> שידור חי 
 
nana10 גם ב-
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by