בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
משחקי מלחמה 

משחקי מלחמה

 
 
יעל ניסקי

מחפשים דרך להפיג לחצים? זו ההזדמנות לחזור למשחקי הקופסא והקלפים הקלאסים כמו מונופול וטאקי, וגם להכיר כמה משחקים חדשים

Calcalist
 
 
 
 
 
הורים רבים מחפשים בימים אלה פתרונות יצירתיים להעסיק את ילדיהם ואת עצמם בשהייה הממושכת בבית או בחדרים הממוגנים. בעוד שלא תמיד ניתן למצוא בממדי"ם טלוויזיות או מחשבים, נוצר צורך חדש ומתגבר במשחקי חברה, עדיף כאלה שאין צורך בחשמל כדי לתפעל אותם.

משחקי לוח מתקפלים, משחקי קלפים או משחקי עט ונייר הם פיתרון מהנה המלווה בניחוח נוסטלגיה, כך שהפעם לא מדובר רק בתעסוקה לדור הצעיר והמושעמם, אלא במשחקים שכל המשפחה יכולה להנות מהם ביחד. יתרון נוסף של המשחקים האלו טמון בעובדה שהם אינם תופסים מקום רב, לא דורשים הכנה מוקדמת, ואם תחפשו מספיק, סביר להניח שתמצאו אחד מהם גם בבוידם שלכם.

אספנו עבורכם מספר משחקים המומלצים לכל המשפחה, חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות. מאחר שיש מספיק דאגות אחרות מכל הכיוונים, התמקדנו בעיקר במשחקים קלילים ומהנים שיעזרו לכם להעביר את הזמן בכיף ושאינם דורשים עצבי ברזל או מחשבה פילוסופית עמוקה.
 

מונופול

לוח מונופול קלאסי (מתוך ויקיפדיה)
 לוח מונופול קלאסי (מתוך ויקיפדיה)   
משחק הלוח העתיק הזה מאפשר לכל ילד לקנות ולמכור רחובות שלמים ברמת גן, לזכות בלוטו ולקבל קצת על הראש ממס הכנסה. המנצח במשחק הוא מי שצובר את הנכסים הרבים ביותר, כאשר כמו במציאות, הסוד הצלחה היא קצת שכל והרבה מזל עם הקוביות.

מחיר: את המונופול הקלאסי תוכלו לקנות במחיר של כ- 120-150 שקלים ברוב רשתות שיווק הצעצועים. גרסאות נוספות: "מונופול צעיר" ו"כסף גדול" שמחירם 70- 80 שקלים. (לגירסא מקוונת)
 

ריסק

דוגמה ללוח משחק קלאסי (ויקיפדיה)
 דוגמה ללוח משחק קלאסי (ויקיפדיה)   
ריסק הוא המשחק האולטימטיבי לשעות אלה ובכלל, לכל מי שיש בו ניצוץ ליצר מגלומני ומתגעגע לניצחונות צבאיים מהירים. מדובר במשחק המתנהל על מפת העולם, כאשר המטרה היא להשמיד את כל צבאות העולם ולהשתלט עליו. המשחק כולל הרבה אסטרטגיה וחשיבה, אבל גם לא מעט מזל.

מחיר: 130-150 שקלים.
 

סולמות ונחשים

הגרסה הקלאסית  (ויקיפדיה)
 הגרסה הקלאסית (ויקיפדיה)   
בגרסה הבסיסית של המשחק הזה, אין צורך להפעיל אפילו תא מוח אחד, מלבד זה שאחראי על הטלת הקוביה. כל מה שצריך לעשות זה לעלות בסולמות אל עבר משבצת הסיום, ולקוות שלא תתחלקו בחבלים בחזרה לנקודת ההתחלה. יש כמובן גם גרסאות מתוחכמות שבהן יש צורך גם לענות על שאלות טריוויה כאלה ואחרות על מנת להתקדם במשחק, זה כבר תלוי במצב הרוח ובהעדפה האישית..

מחיר: כ- 70 שקלים ברוב רשתות הצעצועים.
 

צוללות

דוגמה ללוח צוללות
 דוגמה ללוח צוללות   
במשחק האסטרטגיה הזה הלוח מחולק לשני חלקים, השטח שלך ושטח האויב, כאשר כל צד יכול לראות רק את החלק שלו. כל אחד מהשטחים מחולק למשבצות ממוספרות, ובתחילת המשחק כל אחד מהמשתתפים מציב את הצוללות שלו בתפזורת ברחבי הלוח. המטרה של השחקנים היא לפגוע ולהטביע את צוללות היריב על ידי ניחוש מיקומן על גבי הלוח. מי שכבר התנסה במשחק הזה, יכול לשחק אותו גם עם עט ונייר תוצרת בית.

מחיר: כ- 90 שקלים ברוב חנויות הצעצועים. (לגרסא מקוונת)
 

טאקי

 
משחק הקלפים שנולד בשנות השמונים על ידי יוצר ישראלי, הצליח להישאר היסטריה עד היום ובכל שנה מתמכרים אליו שחקנים חדשים. המשחק, המתאים גם לעשרה משתתפים, מכיל קלפים ייחודיים הכוללים קלפי מספר וקלפי פקודה בצבעים שונים, והמטרה הכללית היא להיפטר במהירות האפשרית מכל הקלפים ביד.

מחיר: 40-50 שקלים (לגרסא מקוונת)
 

שבץ נא

 
אם אתם מרגישים שאוצר המילים שלכם הידלדל קמעה בימים האחרונים ומכיל בעיקר את הביטויים "מבזק מיוחד" ו- "שידור חי" - המשחק הזה הוא בדיוק בשבילכם. המטרה היא לבנות כמה שיותר מילים מתוך מגוון הקוביות של כל משתתף על פני הלוח המשותף, כולל אותיות המונחות על הלוח עצמו. מילות סלנג פאקצי לא מקבלות ניקוד, ולכן אין כמו שבץ נא להעשרת אוצר המילים של הילדים במילים שהם כבר הספיקו לשכוח.

מחיר: סביבות 140-160 שקלים ברוב חנויות הצעצועים. גרסה נוספת: "בלאנקו" כולל אלמנט של זמן ומשימות לפתרון על גבי קלפים. מחיר: 60-70 שקלים. (לגרסא המקוונת)
 

רמיקוב

משחק רמיקוב לדוגמה (משחקי קודקוד)
 משחק רמיקוב לדוגמה (משחקי קודקוד)   
משחק אבנים קלאסי, אהוב במיוחד על סבתות פולניות ושכנות הונגריות. במשחק זה כל שחקן מקבל 14 אבנים, בעזרתן עליו לבנות סדרות בעלות ערך זהה וצבע שונה או רצפים של מספרים עוקבים מאותו צבע. השחקנים צריכים "להוריד" לשולחן סדרות או רצפים בסכום של 30 נקודות. במידה ולא ניתן, הם חייבים לקחת אבן מהקופה. המנצח הוא מי שהצליח "להוריד" את כל האבנים מהתושבת שלו.

מחיר: כ- 60 שקלים. ניתן לשחק את המשחק גם עם חבילת קלפים רגילה.
 

רמז

דוגמה לאריזת המשחק
 דוגמה לאריזת המשחק   
משחק קלאסי מאתגר וממכר. המשחק נפתח בהכרזה על רצח של דמות מסויימת, כאשר המטרה היא לגלות מי רצח את אותה דמות אומללה, בעזרת איזה כלי, והיכן בדיוק התרחשה הדרמה. הכלים והדמויות מגולמים על ידי קלפים מיוחדים, והשחקנים משוטטים בטירה בעזרת הטלת קוביות. כל שחקן בתורו מנסה לנחש את פיתרון התעלומה, בעזרת חקירת שתי וערב של שאר השחקנים.

מחיר: 115 - 150 שקלים ברוב רשתות שיווק הצעצועים.
 

אפשר גם בחינם

יש לכם דפים ועטים? חבילות קלפים רגילות? הנה כמה משחקים מאולתרים שלא דורשים הוצאה כספית.

שיטהד: משחק קלפים שעשה עלייה ארצה עם מטיילים שחזרו מהודו. במשחק הזה יש מספר קלפים עם חוקים מיוחדים: 2 מאפס את הקלפים על השולחן, מספר 3 הוא השקוף, 8 עוצר את התור של השחקן הבא, ו- 10 סוגר חבילה. מחלקים לכל שחקן 6 קלפים, ועוד 3 קלפים שנשארים הפוכים על השולחן, ואסור להציץ בהם. על הקלפים ההפוכים, מניחים 3 קלפים גבוהים או טובים במיוחד, ואז, מתחיל המשחק האמיתי: מניחים על השולחן את הקלף הנמוך ביותר (4) ועל כל שחקן בתורו לשים קלף במספר גבוה יותר. מי שאין לו קלף גבוה מהקלף המונח על השולחן - ייאלץ לחפון את כל הקופה. יחד עם זאת, קלף מספר 7 גורם לשחקן הבא בתור לשים קלף נמוך יותר, אחריו ממשיכים כרגיל.

באותו זמן, על השחקנים לוודא כי בכל מצב יש להם 3 קלפים ביד, עד שנגמרת הקופה. כאשר נגמרת הקופה, ולאחר מכן הקלפים שאתם מחזיקים ביד, מגיע הרגע המרגש של פתיחת הקלפים ההפוכים. אתם לא יודעים מה מססתר שם, וגם לא שאר השחקנים, כך שהכול עניין של מזל.

מי אני ומה שמי: גרסה משודרגת למשחק הקלאסי "21 שאלות". כל שחקן רושם על פתק שם של אישיות מפורסמת - אם זה דמות אנימציה, מנהיג דגול או פליט מכוכב נולד. את הפתק הזה הוא מדביק על מצחו של שחקן אחר - מבלי שזה יראה את הכתוב עליו. כדי לגלות איזו דמות הדביקו לו, עליו לשאול 21 שאלות (אני גבר או אישה? מסדרה או סרט?) ולקוות לטוב.

פסיכולוג: עוד גרסה ל- 21 שאלות, שהיתרון העיקרי שלה הוא שהיא יכולה להימשך שעות ארוכות. בתור התחלה, יש לבחור את השחקן שייצא מהחדר. לאחר שהמנודב גורש מהמקום, שאר השחקנים מחליטים על חוקיות סודית. זאת אומרת - כל שחקן עונה בתור זה שיושב לצידו השמאלי, כל תשובה מתחילה באות ב', ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה עליכם. כאשר המנודב חוזר מהגלות, עליו לשאול את הנוכחים כמה שיותר שאלות על מנת לגלות את החוקיות הנסתרת. בהצלחה עם זה.

תודה מיוחדת לרשת "כפר השעשועים" על המידע והעזרה בהכנת הכתבה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
עוד ב- nana10
 
ערוצים  Online  אוכל ורק אוכל  אופנה ולייף סטייל  בידור  גיימר  הורדת תוכנות  חדשות  ילדים  ישרא-בלוג    כסף  מוזיקה  מבזקים  פורומים  צ'אט  ברנז'ה  סלבס  ספורט  תחזית מזג אוויר  מיוחדים  בלוג הספורט - קרב 10  אמץ ספורטאי אולימפי  WTF - חדשות מוזרות  לקראת הסכם עם איראן?  אסטרולוגיה  טיפים מרעננים לבית  עולם היופי והשיער  עולם היין  תלתלים: כל הטיפים  שירותים  אימייל  אינדקס אתרים  הורוסקופ  הכוונת לימודים  טבלת קלוריות  לוח הופעות חיות  קופונים ודילים  שליחת קבצים גדולים  מחירוני בעלי מקצוע  משחקים וכיף  משחקים - ראשי  משחקי אקשן  באבלס  בן 10  משחקי בנות  משחקים לילדים  משחקים להורדה  סרטים לקטנטנים  אנגרי בירדס  תוכניות ערוץ 10  גיא פינס  בני ערובה   אמבוש   דוקו 10  הבוקר עם אורלי וגיא  היום שהיה  המגזין  המהדורה המרכזית  צינור לילה    בובה של מדינה  לונדון את קירשנבאום  לילה כלכלי  ערב טוב עם גיא פינס  פנים אמיתיות  צינור לילה  שעת הדרקון  >> כל התוכניות  >> שידור חי 
 
nana10 גם ב-
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by