בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ויזה לארה"ב: המדריך המלא 

ויזה לארה"ב: המדריך המלא

 
 
חן מידן

איזו ויזה מתאימה לסטודנטים, אילו טפסים מומלץ לצרף ועוד טיפים חשובים בדרך לויזה המיוחלת

Calcalist
 
 
 
 
 
אלפי ישראלים מנסים מדי שנה להגיע לאמריקה ולהגשים את החלום: טיול של חצי שנה מחוף לחוף, להקים חברת הובלות מצליחה, או סתם לעשות שופינג בשדרה החמישית.

אך לצערנו, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מוגבלת למדי, ובעיקר בשנים האחרונות. אלפי בקשות לוויזה של אזרחים ישראלים מוגשות מדי שנה לשגרירות האמריקאית, ורובן נדחות.

הסיבה לכך היא מדיניות ההגירה האמריקנית: הנציגים הקונסולריים של ארה"ב, שעורכים את ראיונות הבקשה לוויזה, מונחים להתייחס למבקשי הוויזות כאל מי שמתכוונים להגר, עד שיוכיחו אחרת. זאת אומרת, שבעת הראיון תתבקשו להצהיר שאין בכוונתכם להישאר בארה"ב אל מעבר לתקופת הוויזה, ולהציג כמה שיותר הוכחות לכך שתשובו לישראל, ולקשרים שלכם לישראל.

אבל העובדה שהאמריקאים מקשים על הגשמת החלום לא אומרת שהוא בלתי אפשרי. מה שעליכם לעשות הוא פשוט להיות מסודרים ולפעול על פי כל ההנחיות. כתבה זו, המתמקדת בוויזות שאינן למטרות הגירה (nonimmigrant visa) נועדה לעשות קצת סדר בתהליך הארוך, ולעשות אותו לקצת פחות מתסכל.
 

תהליך הבקשה

 אם אתם מחזיקים דרכון זר, בנוסף לדרכון הישראלי, יש סיכוי שתוכלו לבקר בארה"ב ללא צורך בויזה באמצעות תכנית בשם waiver.

המדינות הנכללות בתכנית הן: אנדורה, אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, ברוניי, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, איסלנד, אירלנד, איטליה, יפן, ליכטנשטיין, לוקסמבורג, מונקו, הולנד, ניו-זילנד, נורבגיה, פורטוגל, סאן-מרינו, סינגפור, סלובניה, ספרד, שוודיה, שוויץ ובריטניה. גם אזרחים קנדיים לא צריכים ויזה לארה"ב.

התנאים לנסיעה במסגרת התכנית:
• ברשותכם דרכון מאחת המדינות הנכללות בתוכנית, שתקף לפחות לשישה חודשים נוספים לאחר החזרה.
• מטרת הנסיעה היא טיול או עסקים.
• שהות של פחות מ-90 יום בארה"ב.
• לא נמצאתם בעבר לא מתאימים לקבלת ויזה.
• אין לכם רישום פלילי ואין כל סיבה שבגינה תימצאו לא מתאימים לקבלת ויזה.
• ברשותכם כרטיס טיסה חזור.
• הכניסה והיציאה שלכם מארה"ב יעשו באמצעות הדרכון מהארץ המשתתפת בתכנית (לא הישראלי).

מי שלא עומד בכל התנאים הללו יצטרך להגיש בקשה מסודרת לקבלת ויזה לארה"ב. 
בקשות לויזה לארה"ב כבר לא עוברות דרך סוכני הנסיעות, למעט מקרים מיוחדים (שיפורטו בהמשך). רכישת כרטיסי הטיסה לארה"ב צריכה להיעשות רק לאחר קבלת הוויזה, וכדאי להתחיל את הליך הבקשה כמה חודשים לפני מועד הנסיעה.

השלב הראשון בהגשת הבקשה הוא תיאום מועד לראיון באמצעות אתר האינטרנט הבא (באמצעות הבר העליון תוכלו לעבור לשפה העברית). השימוש באתר כרוך בתשלום של 12 דולר באמצעות כרטיס אשראי מסוג ויזה או מסטרקארד, או על-ידי קוד pin שאותו ניתן לרכוש בבנק הדואר תמורת 14 דולר.

הראיון במחלקה הקונסולרית הוא חובה לכל מי שמעוניין לקבל ויזה מכל סוג, וחובה לתאם אותו מראש. אם כל המשפחה מתוכננת לנסוע, כל אחד מבני המשפחה (בגילאים 14-80) יצטרך לעבור את הראיון בנפרד, ולא בטוח שהוויזה תאושר לכולם.

תושבי ירושלים, הגדה המערבית, ההתנחלויות ורצועת עזה יגישו את הבקשה בקונסוליה הכללית של ארה"ב בירושלים. אם אתם מתגוררים בכל אזור אחר בארץ, עליכם להגיש את הבקשה בשגרירות ארה"ב בתל אביב בלבד (רח' הירקון 71).

לאחר שנקבע לכם מועד לראיון ולפני שאתם הולכים אליו, ודאו כי יש ברשותכם את כל הדברים הבאים:

• טופס בקשה לויזה (DS156) מלא ומודפס. הטופס יוצג לכם בסוף ההרשמה לראיון. ניתן למלא ולהדפיס אותו גם בעזרת העמוד הבא. לא יתקבלו טפסים שמולאו בכתב יד.

• כל הגברים בגילאים 16-45, וכן נשים וגברים מעל גיל 16 שהם אזרחי או ילידי אחת מהמדינות הבאות: קובה, אירן, לוב, צפון קוריאה, סודן וסוריה, נדרשים למלא ולהביא את טופס DS157. מגישי בקשה לויזת לימודים ימלאו ויביאו את טופס DS158. את שני הטפסים הללו ניתן להוריד כאן. אין לקפל את הטפסים ויש לוודא שהם מודפסים באיכות גבוהה.

• אם אתם מבקשים ויזת לימודים (F1/M1) הביאו אתכם לראיון טופס I-20 מקורי ממוסד הלימודים (פשוט בקשו מהאוניברסיטה או המכללה, הם יודעים במה מדובר), חתום על ידי נציג המוסד ועל ידכם. מבקשי ויזת לימודים מסוג J יביאו את טופס DS-2019.

• דרכון בתוקף לחצי שנה נוספת מעבר לתאריך הכניסה לארה"ב.

• אם אתם מגישים בקשה לויזת תיירות תצטרכו להביא מסמכים שיהוו הוכחה שאינכם מתכננים להגר ושמראים את הקשר הכלכלי והמשפחתי שלכם לישראל. אישורים מומלצים לכל ויזה יפורטו בהמשך הכתבה.

• קבלה מבנק הדואר על תשלום אגרת התהליך לבקשת ויזה בסך 480 שקלים. לוויזת לימודים – אישור תשלום אגרת ה- SEVIS. דעו: לא ניתן החזר של אגרת התהליך גם במידה ולא אושרה לכם ויזה.

• שתי תמונות פספורט העומדות בקריטריונים הבאים: גודל 5X5 ס"מ, רקע לבן, מבט מלפנים כך שרואים את כל הפנים, כולל שתי האוזניים. על התמונות להיות מששת החודשים האחרונים, ברורות, צבעוניות או שחור לבן, ללא משקפי שמש. כיסוי ראש אפשרי רק אם כל שטח הפנים חשוף.

• אם אתם נוסעים לטיפולים רפואיים הביאו מכתב מהרופא וניירת מתאימה לגבי ביטוח הבריאות שלכם.
 

אישורים

אמריקאים. חובבי בירוקרטיה
 אמריקאים. חובבי בירוקרטיה   
אם אתם רוצים לקבל ויזה לארה"ב, תהיו חייבים להצטייד בכמה שיותר מסמכים ואישורים שיוכיחו את הקשרים הכספיים והמשפחתיים שלכם בישראל, ולהציג דרכונים קודמים עם ויזה לארה"ב, במידה ויש כאלו.

שכירים - הביאו מכתב מהמעביד הנוכחי, המפרט את הזמן שאתם עובדים בחברה, הזמן שהוקצב לטיול או לנסיעת העסקים שלכם, ואישור לגבי המשך העסקתכם בחברה לאחר חזרתכם. בנוסף, הביאו שלושה תלושי שכר אחרונים ממקום העבודה הנוכחי, והדפס ייתרות חשבון בנק באנגלית ובעברית.

עצמאיים - הביאו העתק של רישום העסק, העתק של רישיון העסק, העתקי רשומות שכר והוצאות של העסק. כמו כן יש לצרף הדפס חשבון בנק באנגלית, ומכתב מודפס וחתום על ידי רואה חשבון, המפרט את סוג העסק, שנות פעילותו ורווח חודשי כולל.

סטודנטים חייבים להביא אישור לימודים, קבלה על שכר לימוד, מכתב רישום וקבלה, ורשומות לימודים. הביאו גם את תעודת הסטודנט שלכם לכל מקרה.

מסמכים נוספים שיכולים לעזור ולהוכיח קשרים לישראל, כוללים הוכחות על שירות צבאי, תשלומים לביטוח לאומי, תעודת זהות ותעודת נישואין על מנת להראות קשרים משפחתיים. כדי לשמור על סדר בתוך כל המסמכים האלו - עבורכם ועבור המראיינים - מומלץ להכין תוכן עניינים ובו פירוט של כל המסמכים שצירפתם.

האמריקאים לא סובלים התחכמויות, ומאז נפילת התאומים מפגינים סבלנות וגמישות של רוטווילר. מתן הצהרות כוזבות והצגת מסמכים מזויפים עלולים לשלול מכם לצמיתות את הזכות לקבלת ויזה מכל סוג שהוא.

לרוב, כבר בתום הראיון יאמר לכם הפקיד אם בקשתכם לויזה אושרה או נדחתה. אולם, ישנם שני מצבים שבהם נדרשת בדרך כלל בדיקה נוספת, המאריכה את תהליך אישור הויזה, כך שהוא עשוי להימשך בין 30-45 יום. המצב הראשון מתאים לאנשים בעלי רקע מדעי או טכנולוגי נרחב. במקרה ויש לכם רקע כזה, יהיה עליכם להביא לראיון מסמכים נוספים המוצגים בתחתית עמוד זה. המצב השני הוא כאשר יש למגיש הבקשה עבר של מאסרים, או של הפרת חוקי ההגירה.

במידה ובקשתכם אושרה, תצטרכו להשאיר את דרכונכם בשגרירות. תהליך הנפקת הויזה והחזרת הדרכון אורך מספר ימים. אם בכל זאת בקשתכם לויזה נדחתה, תוכלו להגיש בקשה נוספת ובראיון הבא להציג עדויות חדשות ומשכנעות יותר. בשגרירות ממליצים לחכות לפחות שישה חודשים בין בקשה לבקשה, אך אם אתם מאמינים שלא הובנתם ולא ניתנה לכם הזדמנות הוגנת - אתם לא חייבים לחכות, פשוט הגישו בקשה חדשה והפעם תגיעו מוכנים יותר.
 

איזו ויזה מתאימה לכם?

 
ויזת התיירות/עסקים (ויזת B1/B2) היא הנפוצה ביותר, והיא מיועדת לנסיעות קצרות למטרות טיול או עסקים. היא ניתנת בדרך כלל לתקופה של 10 שנים, אך השהייה בגבולות ארה"ב מוגבלת לשלושה חודשים רצופים בלבד בכל פעם. זאת אומרת שמי שמתכנן טיול ממושך במיוחד בארה"ב, יצטרך לעזוב את גבולות המדינה לפני תום שלושת החודשים, ואז להיכנס שוב. מומלץ שלא להתחכם בעניינים הללו: מי שמפר את חוקי ההגירה ונתפס, מסתכן בגירוש ובאובדן לצמיתות של הזכות לקבל אשרת כניסה.

שימוש בויזת זו היא האופציה העדיפה אם אתם מעוניינים לטייל בארה"ב, לבקר קרובי משפחה, או לקבל טיפול רפואי. שימו לב שבמידה ואתם מעוניינים לבקר קרובי משפחה, יש לפרט את כתובתם על גבי טופס הבקשה. הויזה לא מאפשרת לכם לעבוד בארה"ב, אפילו בהתנדבות. עבודת טיפול בילדים ("או-פר") תחת ויזה זו אסורה במפורש אף היא, כמו גם לימודים בבית ספר או מוסד אקדמי.

ויזה זו מתאימה לכם גם אם מטרתכם היא קיום פגישות עסקיות, הגעה לועידות, ביקור נימוסין אצל לקוחות, או הכשרה לטווח קצר - כל עוד אתם לא מקבלים תמורתם שכר.
 

ויזת לימודים

סטודנטים. דרושה ויזת F1
 סטודנטים. דרושה ויזת F1   
קיימות בארה"ב שתי ויזות שהייה לצורכי לימודים גבוהים: ויזת F1 עבור לימודים אקדמיים באוניברסיטאות וקולג'ים, וויזת M1 ללימודים לא אקדמיים, או מקצועיים. אל הראיון בקונסוליה תתבקשו להגיע כשברשותכם טופס I-20 ממוסד הלימודים שאליו התקבלתם, חתום על ידכם ועל ידי נציגות המוסד. הוויזה ניתנת לכל תקופת הלימודים. ויזת F מאפשרת שהייה נוספת של עד 60 יום לאחר תום הלימודים, וויזת M מאפשרת שהייה של עד 30 יום נוספים. על מחזיקי ויזות לימודים חל איסור לעבוד מחוץ לתחומי הקמפוס.

ויזת לימודים נוספת, exchange visitor (הסימון: J) נועדה לכל מי שאמור לעסוק בעבודה, לימודים או מחקר כחלק מתכנית רשמית מאושרת, הממומנת על ידי מוסד לימודים או מוסד אחר שאינו למטרות רווח. למשל פוסט-דוקטורנטים, בוגרי רפואה זרים ואנשי סגל אקדמי זרים.

תלמידים עד גיל 14 המבקשים ללמוד בבית ספר יסודי או תיכון בארה"ב, יתבקשו להגיש בקשה לויזה מסוג F1.

שימו לב: גם מי שנוסע ללמוד בארה"ב צריך להוכיח כי לאחר הלימודים בכוונתו לשוב לישראל, וכי יש לו משאבים כספיים מספיקים לכיסוי הוצאות הלימודים והמחייה למשך השנה הראשונה לפחות. בקשה לויזת לימודים מחייבת, בנוסף לאגרה הבסיסית, תשלום לאגרת SEVIS.
 

ויזת עבודה

יש סוגים רבים של ויזות למטרת עבודה זמנית בארה"ב, והן ניתנות לאנשים המתכוונים לחזור לארץ עם סיום התפקיד.

יש סוגי ויזה שניתן להגיש אליהם בקשות רק לאחר שהארגון המממן בארה"ב קיבל אישור לכך משירות ההגירה והאזרוח בארה"ב (CIS). קבוצה זו נקראת Petition-Based Visas ונכללות בה הויזות H (עובד מיומן), L (מעבר פנים-ארגוני), P (בדרנים, אמנים וספורטאים), O (אנשים בעלי מצוינות בתחומים שונים כגון מדע, עסקים, קולנוע, חינוך וכו') ו- Q (משלחות תרבות בינ"ל). מי שמבקש לעצמו ויזה מקבוצה זו יצטרך לשלם אגרה נוספת על סך 500$ בעת הראיון בשגרירות.

מקצועות מסוימים דורשים אף הם ויזה מיוחדת. כך למשל, עיתונאים ואנשי מדיה ידרשו להשיג ויזת I, אנשי צוות אווירי/ימי ידרשו להיות בעלי ויזת C1/D, נציגים רשמיים של המדינה ואנשי סגל דיפלומטי צריכים את אחת הויזות הבאות: A/C3/G, עובדי דת צריכים ויזת R ואנשים שמייצגים חברות הנמצאות בקשרי מסחר יכולים וצריכים להגיש בקשה לויזת E.

ישראלים שהם גם אזרחי אוסטרליה ובעלי דרכון אוסטרלי יוכלו להגיש בקשה לויזת E-3 שתאפשר להם לעבוד בארה"ב. אם אחד המצבים שהוזכרו כאן רלוונטי לגביכם – כדאי שתפנו לקישורים הנ"ל ותעמיקו מעט יותר לגבי המשמעות, התנאים והדרישות.
 

ילדים וקשישים

פונים מתחת לגיל 14 או מעל גיל 80 פטורים מהראיון במחלקה הקונסולרית. אם מדובר בפונים אשר מתגוררים בתחום האחריות של הקונסוליה הכללית בירושלים, עליהם להגיש את הבקשה דרך סוכן הנסיעות שלהם.

אם הפונים מתגוררים בתחום האחריות של השגרירות בתל אביב, עליהם להתקשר למוקד הטלפוני של רשות הדואר (171), ולשלם באמצעות כרטיס אשראי על שירות איסוף ומסירה. השליח יגיע לביתם כדי לאסוף את טופסי הבקשה המלאים, הדרכונים התקפים, מסמכים תומכים וקבלה על תשלום האגרה. רשות הדואר תשלח מסמכים אלה לשגרירות בתל אביב לטיפול.

חשוב לציין כי בקשות עבור ילדים חייבות להכיל גם העתקים של הויזות של הוריהם או הוכחה לקשר של ההורים למקום מגורים בארץ, ומכתב מההורים המאשרים את נסיעתו של הילד.

סייג אחד – אם הילד או הקשיש לא נוסעים לבדם אלא עם קרוב משפחה מבוגר שצריך לעבור ראיון, על המבוגר להביא איתו את כל המסמכים של הילד או הקשיש.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
עוד ב- nana10
 
ערוצים  Online  אוכל ורק אוכל  אופנה ולייף סטייל  בידור  גיימר  הורדת תוכנות  חדשות  ילדים  ישרא-בלוג    כסף  מוזיקה  מבזקים  פורומים  צ'אט  ברנז'ה  סלבס  ספורט  תחזית מזג אוויר  מיוחדים  בלוג הספורט - קרב 10  אמץ ספורטאי אולימפי  WTF - חדשות מוזרות  לקראת הסכם עם איראן?  אסטרולוגיה  טיפים מרעננים לבית  עולם היופי והשיער  עולם היין  תלתלים: כל הטיפים  שירותים  אימייל  אינדקס אתרים  הורוסקופ  הכוונת לימודים  טבלת קלוריות  לוח הופעות חיות  קופונים ודילים  שליחת קבצים גדולים  מחירוני בעלי מקצוע  משחקים וכיף  משחקים - ראשי  משחקי אקשן  באבלס  בן 10  משחקי בנות  משחקים לילדים  משחקים להורדה  סרטים לקטנטנים  אנגרי בירדס  תוכניות ערוץ 10  גיא פינס  בני ערובה   אמבוש   דוקו 10  הבוקר עם אורלי וגיא  היום שהיה  המגזין  המהדורה המרכזית  צינור לילה    בובה של מדינה  לונדון את קירשנבאום  לילה כלכלי  ערב טוב עם גיא פינס  פנים אמיתיות  צינור לילה  שעת הדרקון  >> כל התוכניות  >> שידור חי 
 
nana10 גם ב-
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by