בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
מדריך קניה: מנגל 

מדריך קניה: מנגל

 
 
מיטל שרון

יום העצמאות בפתח, והגיע הזמן לקנות מנגל: מה צריך לבדוק, כמה זה אמור לעלות, איך בודקים את האיכות ומה הם אביזרי החובה שאסור לשכוח

Calcalist
 
 
 
 
 
מידי פעם זה קורה – המנגל שלך מתחיל להתפרק, הבשרים מקבלים טעם עדין של חלודה, ואם זה לא מספיק, אז גם השכנים מזמינים אותך לחגוג את רכישת מנגל הגז המשוכלל שלהם. אתה לא באמת מקנא, אבל מחליט בכל זאת להתפנק במנגל חדש, ורצוי בזמן הקרוב.

הבעיה היא שהשוק מציע כל כך הרבה דגמים, שהגבריות שלך מתחילה להתערער. כדי לעשות סדר בדברים, קודם כל אתה צריך להחליט אם אתה איש של פארק, איש של חצר אחורית או איש של מרפסת. במילים אחרות, איפה הכי חביב עלייך לעשות "על האש", מכיון שיש שלושה סוגים עיקריים של מנגל, ולכל אחד טריטוריה משלו.
 

פחמים

 
המנגל הישן והטוב. היתרון העיקרי של מנגל כזה הוא הניידות - מביאים את המנגל, שופכים בפנים קצת קרעי קרטון ופחמים, שמים את הרשת, והנה לך מתקן צלייה. הבעיה, כידוע, היא שצריך לנפנף, להתלכלך, ולהתייבש מרעב עד שהבשר מוכן, היות ומנגל פחמים איטי יותר מכל סוגי המנגל האחרים. מצד שני, יש כמעט קונצנזוס על כך שאין כמו טעמו של שיפוד שנצלה על מנגל פחמים, אז אם אתה אוהב לאכול את הסטייק שלך בפארק, בים או באיזה גן לאומי נידח - זה המנגל בשבילך.

גריל גז
האופציה למתחכמים למחצה. הגריל הזה נוח יותר לתפעול מאשר פחמים, מתחמם מהר יותר ומלכלך פחות. הכול טוב ויפה, עד שמגיעים לעניין הניידות – אם לא מתחשק לך לסחוב גם בלוני גז בסל הפיקניק, אתה עשוי למצוא את עצמך מסתפק בנקניקייה חצי צלויה. אין מה לעשות – גריל גז מתאים יותר לצלייה בחצר האחורית או במרפסת, ולאנשים המאמינים כי איכות הבשר לא נפגמת אם לא מנפנפים מעליה בפיסת קרטון.
 

גריל חשמלי

הסוג הכי קל ובאופן טבעי גם הכי פחות מומלץ. הגריל החשמלי מתאים רק למקומות שיש בהם מקור חשמל שאליהם אפשר להתחבר. אמנם זה הגריל שמתחמם הכי מהר, אבל הבעיה היא שהוא לא נותן לבשר טעם של חריכה בכלל, ולכן יכולת באותה מידה גם לצלות אותו במחבת. זה טוב בעיקר לאנשים שרוצים ליהנות מחווית העל האש כמו כל עם ישראל, אבל בלי כל העשן שייכנס להם הביתה. בקיצור – זה כנראה מתאים לאמא שלך.
 

המחיר

אם החלטת ללכת על גריל פחמים, חשבון הבנק שלך ינשום לרווחה. מחירי הגרילים הללו מתחילים ב-20 שקל ליחידה, והמהדרין טורחים לקנות אותו רק כשהם כבר בדרך לאירוע. זה הזמן להזכיר כי מומלץ להיזהר ממנגלים זולים שקונים בסופר או בפיצוציה, היות ויש טענה שהם מכילים חומרים מסרטנים שעלולים להיכנס לבשר. מלבד גרילי ה-20 שקל אפשר למצוא גם כמה סוגים זולים פחות, שמתחילים ב-50 ש"ח ונגמרים ב-500 ש"ח. כולם יתאימו באותה מידה לעשיית הבשר.

גם גריל חשמלי הוא זול יחסית, ומחירו נע בין 100 ל-500 ₪ לפי הגודל והיצרן. אם, לעומת זאת, החלטת על גריל גז – ברוך הבא לעולם המופלא של מגוון המחירים. החל מגריל פשוט ב-650 ש"ח ועד גריל מהודר במיוחד שמחירו יכול להגיע גם ל-6,000 ש"ח. לפני שאתה רץ לקנות את היקר ביותר, אנא זכור לבדוק ביומן כי אכן רשום לך "על האש" כל שבוע, כדי שחלילה לא תיפול להוצאה מיותרת.
 

חלקי המנגל

 גריל חשמלי או גז: בקשו מהמוכר להדליק את הגריל, ובדקו שגופי הבעירה מתחממים בצורה אחידה.

רשת: הרווחים בין המוטות צריכים לאפשר לחום הפחמים ולארומה לעלות כלפי מעלה, אל הבשר. לכן הימנעו מרווחים צרים מידי, או לחילופין – רווחים רחבים מידי שעלולים לשלוח את הבשר לצלייה אלימה בתוך הגחלים.

ניקיון: מנגל נקי ישמור על איכות הצלייה בעתיד. היות ואף אחד לא באמת אוהב לנקות את מה שקורה שם בסיומו של הברביקיו, בדקו מראש שהמנגל קל לניקוי. פתחי יציאה לאפר יקלו עליכם וישדרגו את החוויה.

תקן ואחריות: בדקו שהגריל עומד בתו תקן אירופאי או ישראל, בעל סטנדרט GS, וכמובן שמקבלים תעודת אחריות.  
גודל הרשת: גודל הרשת אמור להתאים לכמות הבשר שאתה רוצה לצלות. אם אתה מזמין את חברה שלך לארוחת בשר רומנטית, אתה לא צריך מנגל בגודל של מטר על מטר. אם אתה מארח שבט אפריקאי בשבת – זה כבר סיפור אחר. רשת בגודל 25X45 ס"מ מספיקה למנגל ביתי ממוצע, ואילו רשת של 45X80 ס"מ מתאימה לממנגלים כבדים, שעובדים עם כמויות בשר גדולות או עם דגים.

איכות הרשת: פלדת אל-חלד במקרה הזול או ברזל יצוק במקרה היקר. מתכות אלו מגבירות את התחממות הרשת, וכך מבטיחים צלייה טובה יותר של הבשר. בנוסף, עדיף לקנות רשת פסים עבה, משום שהיא מבטיחה צלייה אחידה. הבעיה היחידה היא שגרילים קטנים יתקשו להתמודד עם הרשתות הכבדות האלו, מכיון שלוקח להן יותר זמן להתחמם.


כוונון: אם איכות הבשר חשובה לך, כדאי שתדע כי לא כל סוגי הבשר דורשים את אותה קירבה למקור החום. ולכן, כדאי לך לבדוק שהגריל שלך מאפשר להרחיק את הרשת מהאש או לקרב אותה, בהתאם לרצונך. דבר זה אפשרי באמצעות חריצים להכנסת הרשת בגריל או באמצעות מנגנון אחד להעלאה והורדה של הרשת.

עומק הגריל: גם עומק הגריל תלוי בכמות הבשר שאתה רוצה להכין. אם אתה רוצה להכין מעט בשר ומהר, אז אתה יכול להסתפק בגריל רדוד, שעומקו כ 8.5 ס"מ, ולחסוך את הצורך לחמם גריל עמוק יותר. לעומת זאת, אם אתה רוצה להאכיל יותר אנשים, שכולם מאוד סנובים בכל הנוגע לאיכות הבשר שלהם, כדאי לקנות גריל עמוק יותר, משום שהוא מאפשר צלייה ארוכה יותר בכל פעם.

גוף הגריל: אמנם מדובר בחלק הפחות חשוב בברביקיו, אך עדיין כדאי לתת לו מקום של כבוד. רצוי שגוף הגריל יהיה עשוי מנירוסטה או ברזל, וסגור מכל ארבעת צדדיו, למעט מספר חורים קטנים, שיאפשרו לפחמים "לנשום" במהלך הבעירה.
 
ניידות: אם אתה מעוניין במנגל נייד, מומלץ לבדוק שאכן יש לו ידיות אחיזה, ושהן עשויות מחומר שאינו מתחמם בקלות. גם גלגלים לשינוע יכולים לעזור.

מכסה: הדעות בין המומחים חלוקות בעניין המכסה. יש הטוענים כי מכסה מאפשר אגירת חום בתוך המנגל ולכן מאפשר צלייה טובה יותר של הבשר. אחרים טוענים כי המכסה לא מאפשר לשומן לנזול, ולכן הבשר מאבד מרכותו. בחר את דרך המחשבה העדיפה עליך, ואם חשוב לך שיהיה מכסה שיזרז את תהליך הצלייה, בדוק זאת לפני הקנייה.

בלוני גז: גריל גז דורש חיבור לרשת הגז הביתית או לבלוני גז. כך שאם אתה מתכוונן למנגל בעיקר בחצר האחורית, קח בחשבון כי תצטרך לשלם לחברת הגז על התקנת נקודה נוספה בחצר. מיכלי הגז המקובלים הם של 5 ליטר, והם מספיקים בערך לעשר שעות צלייה. עלותם של בלונים אלו נעה בין 300 ל-500 שקל, ויש לקחת זאת בחשבון. בלון גז קטן וחד פעמי של 450 גרם עולה כ- 40 ש"ח, ויש גם כאלו הניתנים למילוי חוזר (הווה אומר – הוצאה נוספת). כדאי לוודא שהמנגל מגיע עם ווסת וצינור, ובאותה הזדמנות לבדוק מה קורה במקרה של תקלה – האם חברת הגז תבוא אליך, או שתצטרך לקחת את המכשיר אליה.

תפוקה: מתוך היגיון בסיסי, ככל שתפוקת המכשיר גדולה יותר, כך יהיה תהליך הצלייה מהיר יותר. במכשירים החשמליים התפוקה נמדדת בוואט. במכשירי גז המצב קצת יותר מסובך. בחלק מהמכשירים, בדרך כלל הישנים יותר, התפוקה מסומנת ביחידות "בי.טי.יו". מתקני הגריל החדשים יותר משתמשים בקילוואט, וההבדל הזה לא עוזר לממנגל הממוצע לעשות השוואה ראויה. הדרך הטובה ביותר להבין את תפוקת הגריל היא לבדוק כמה מבערים יש בו. קח בחשבון שכמות גדולה יותר של בשר, דורשת מספר גדול יותר של מבערים.
 

אביזרי חובה

 
מברשת ברזל: מאפשרת לנקות היטב את הרשת משאריות בשר, ועולה בין 15 ל-50 שקל. ידועה גם בתור אחד הדברים המגעילים ביקום, במיוחד כשמשאירים עליה שכבות גיאולוגיות של בשר ישן ממנגלים קודמים.

מלקחיים: בכל פעם שאתה דוקר את הבשר במזלג כדי לוודא שהוא מוכן, אתה גורם לו לאבד מיצים שמוסיפים לטעם. לכן מומלץ להצטייד בזוג מלקחיים שיאפשר לך להרים את הבשר מבלי לגרום לו לנזק. סט של מלקחיים וכף עולה בין 30 ל-150 שקלים.

אבנים: גריל גז יכול לספק אש, שהחום המקסימלי שלה שווה לכיריים הביתיים במקרה הטוב. לכן המציאו אבנים קרמיות, שאוגרות ומפזרות את החום. זה חשוב, פשוט בגלל שאף אחד לא אוהב לחכות חצי שעה עם הפיתה ביד ואז לקבל בשר נא. המחיר: בין 40 ל-60 שקלים. יש גם גרילי גז משוכללים יותר, העובדים בשיטת פיזור להבה – פיתרון יעיל, אם כי יקר יותר.

פחמים: לא כדאי לקנות כל פחם שמציעים בשולי הדרך. חלק מהפחמים עשויים עץ שכבר נשרף בחלקו, ולא יספיקו אפילו כדי לצלות נקניקיה. כדאי לקנות במקומות מסודרים, ולבדוק ממה עשויים הפחמים. פחמי עץ דחוסים ידועים בתור קשים להדלקה וגם, חייבים להגיד את זה, מסריחים קמעה. פחמי עץ הדר לעומת זאת, גם מפיצים ריח נעים, וגם בעלי בעירה ארוכה ואיכותית. בכל מקרה, מומלץ לרכוש במקום מסודר שקית פחמים גדולה ואיכותית, שתספיק לזמן רב.

משטח עבודה: היום אפשר למצוא גרילים שמצורף אליהם משטח עבודה בצד, עליו אפשר לשים את הבשרים לפני שמגיע תורם לעלות על המוקד. הקפד שגודל משטח העבודה יהיה בהתאמה לגודל הרשת.

מנפנף: עברו הימים בהם החרמת את הפריסבי של הכלב כדי לנפנף. היום יש מנפנף עשוי פלסטיק, בעל ידית אחיזה נוחה. הוא עולה בין 3 ל-10 שקלים, וחוסך ממך את הצורך למצוא תחליפים מקוריים.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
עוד ב- nana10
 
ערוצים  Online  אוכל ורק אוכל  אופנה ולייף סטייל  בידור  גיימר  הורדת תוכנות  חדשות  ילדים  ישרא-בלוג    כסף  מוזיקה  מבזקים  פורומים  צ'אט  ברנז'ה  סלבס  ספורט  תחזית מזג אוויר  מיוחדים  בלוג הספורט - קרב 10  אמץ ספורטאי אולימפי  WTF - חדשות מוזרות  לקראת הסכם עם איראן?  אסטרולוגיה  טיפים מרעננים לבית  עולם היופי והשיער  עולם היין  תלתלים: כל הטיפים  שירותים  אימייל  אינדקס אתרים  הורוסקופ  הכוונת לימודים  טבלת קלוריות  לוח הופעות חיות  קופונים ודילים  שליחת קבצים גדולים  מחירוני בעלי מקצוע  משחקים וכיף  משחקים - ראשי  משחקי אקשן  באבלס  בן 10  משחקי בנות  משחקים לילדים  משחקים להורדה  סרטים לקטנטנים  אנגרי בירדס  תוכניות ערוץ 10  גיא פינס  בני ערובה   אמבוש   דוקו 10  הבוקר עם אורלי וגיא  היום שהיה  המגזין  המהדורה המרכזית  צינור לילה    בובה של מדינה  לונדון את קירשנבאום  לילה כלכלי  ערב טוב עם גיא פינס  פנים אמיתיות  צינור לילה  שעת הדרקון  >> כל התוכניות  >> שידור חי 
 
nana10 גם ב-
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by