בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
מדריך קניה: מייבש כביסה 

מדריך קניה: מייבש כביסה

 
 
שירה גל

לא רק פינוק לעשירים - כך תקנו מייבש כביסה שלא זולל חשמל, הורס בגדים ומעלים גרביים. בעצם, על עניין הגרביים אנחנו לא מתחייבים

Calcalist
 
 
 
 
 
במשך שנים רבות היה נהוג לחשוב כי מייבש כביסה הוא עסק לעשירים ומפונקים בלבד, כאלה שמעולם לא תלו ניילון מעל חבל הכביסה ביום סגריר, או לחילופין לקו בהתקף לב קל עם הטיפות הראשונות של היורה. בנוסף לסטיגמה הזו, את מייבש הכביסה מלוות אגדות אורבניות המציגות אותו בתור זולל חשמל, מכווץ סוודרים ומקמט בגדים, ועוד לא אמרנו מילה על משולש הברמודה של הגרביים. המיתוסים הנ"ל לא לגמרי מופרכים (נו, חוץ מזה של הגרביים), אם כי היום אפשר לעקוף את החסרונות האלו באמצעות מייבש בעל פונקציות ידידותיות גם למשתמש וגם לבגדים. אבל לפני הכול, חשוב להכיר את המייבש ופעולתו, בתקווה שעד סוף המדריך הזה יבינו כולם שמדובר במכשיר קצת יותר פשוט להפעלה ממיקרוגל וקצת פחות מזיק מהתדמית שנוצרה לו.
 

הפתח והדלת

  אל תמלאו את המייבש עד הסוף: זה גם מזיק לו וגם יקמט לכם את הבגדים.
מומלץ לנקות אחרי כל ייבוש את פילטר הסיבים.
מגבות גדולות כדאי לייבש בנפרד
וטיפ אחד לשמירה על בריאותכם: אם יש לכם בגד אהוב באמת - עשו לעצמכם טובה ותלו אותו להתייבש בשמש. 
כמו במכונות הכביסה, גם מייבשים מגיעים בשני דגמים עיקרים – בעלי פתח עליון, ובעלי פתח חזית (תחתון). למרות שמייבשים עם פתח עליון הם בעלי גוף חימום חזק יותר, אין להם דרישה רבה בקרב הצרכנים הישראלים, אשר מעדיפים לחסוך במקום ולשים את המייבש על מכונת הכביסה.

בין אם אתם מתכוונים למקם את המייבש מעל או לצד מכונת הכביסה, חשוב להקדים ולבדוק את המקום בו הוא יעמוד. אם אתם מתכוונים להציב אותו לצד מכונת כביסה שגם לה יש פתח תחתון, חשוב לוודאי שדלת המייבש נפתחת לצד הנגדי מזו של מכונת הכביסה, ושאין בסביבה ארונות או כל דבר אחר שעשוי להקשות על ההעברה של הכביסה מהמכונה למייבש. מומלץ להתמקד בדלתות הנפתחות ב- 180 מעלות, או לחילופין, דלתות שניתן להחליף בהם את כיוון הפתיחה. וזיכרו – ככל שהפתח גדול ונוח, כך יהיה לכם קל יותר להכניס אליו פריטים גדולים כמו שמיכות או חלוקי אמבטיה.
 

התוף

התוף הוא המיכל אליו מכניסים את הכביסה הרטובה. כאשר אתם בוחנים מייבשי כביסה בחנות או באינטרנט, השתדלו להתמקד בכאלו עם תוף מפלדת אל חלד (נירוסטה). בניגוד לתופים מפלסטיק או אלומיניום, הנירוסטה עמידה לאורך זמן, אינה מפתחת חלודה, שריטות ושאר פגמים שבסופו של דבר מזיקים לבגדים שלכם.
 

מערכת פליטה

המייבש פועל באמצעות שבשבת פנימית המזרימה אוויר אל גופי חימום. גופי החימום מעבירים את האוויר החם אל התוף וכך, בעצם, מייבשים את הכביסה. ברוב המייבשים, כאשר האוויר החם מסיים את עבודתו בתוך התוף, הוא יוצא דרך צינור פליטה. היות ומדובר באוויר לח, יש להפנות את הצינור אל עבר החלון, או לחילופין, להשתמש במתקן קטן המורכב על קצה הצינור, ומייבש את האוויר לפני שהוא יוצא לחלל החדר. (ניתן לרכוש בחנות לחומרי בניין). בדגמים היוקרתיים יותר, מותקן מנגנון עיבוי אשר הופך את האדים למים, הנאספים למיכל מיוחד או מתנקזים לביוב. אם בחדר המיועד לאכלוס המייבש אין חלון, יהיה עליכם לרכוש מייבש עם מנגנון עיבוי.
 

המסנן

לא משנה באיזו מערכת פליטה אתם בוחרים, חשוב לדעת שבכל הדגמים נלווים אל האוויר החם גם סיבים (מוך) שנשרו מהבדים עקב החום הרב המצטבר במייבש. כדי לא לסתום את מערכת הפליטה, מותקן מסנן בתחילת הצינור, ויש לנקות אותו בסיום תהליך הייבוש. כשהמסנן סתום המייבש מתאמץ יותר, צורך יותר חשמל, ובאופן כללי חייו מתקצרים משמעותית. לכן, כשאתם מגיעים לחנות, בקשו לראות את המסנן, ווודאו שהוא נמצא במקום נגיש ושקל לנקות אותו.
 

פונקציות חשובות

 
כפי שציינו, המייבש הוא מכשיר פשוט מאוד להפעלה, ולוח הבקרה הבסיסי ביותר כולל טיימר (לקביעת משך פעולת הייבוש) וכפתור לוויסות עוצמת החום. למעשה, גם המונח "מסוות את עוצמת החום" הוא מוגזם, מכיוון שברוב המייבשים אין אפשרות לקבוע את הטמפרטורה במדויק, אלא רק להוריד את עוצמת החום לחצי.

יחד עם זאת, ההיצע בשוק כולל מספר פונקציות אשר מייעלות את תהליך הייבוש ואינן מסובכות לשימוש:

* תוכנית לייבוש בחום נמוך, המתאימה לכביסה עדינה. התוכנית מאפשרת ייבוש בחום נמוך במיוחד, בשונה מאותו "כפתור שמש", שמוריד את עצמת החום לחצי בלבד.

* תוכנית למניעת קמטים – כרבע שעה לפני סיום תהליך הייבוש, התוכנית מזרימה באופן אוטומאטי אוויר קר לתוך התוף. האוויר מנפחת את הבגדים ובכך מונע את הקמטים.

* "קריס-קרוס" – מדובר בגרסה משוכללת יותר של התוכנית למניעת קמטים. ב"קריס-קרוס" התוף נע ימינה ושמאלה לסירוגין במשך מספר שניות, דבר שבאורח פלא משמיד כמעט כל קמט עוד בטרם זה החליט לצוץ. ה"קריס-קורס" עדיף על תוכנית האל-קמט הפשוטה, מכיון שהוא ממשיך להסתובב זמן מה לאחר הייבוש (או עד שפותחים את הדלת), ובדרך זו מונע את הקמטים כמעט לחלוטין.

* תוכנית חסכונית למקרה שתרצו לייבש במהירות מספר פריטים מצומצם.

* חיישנים – החיישנים ממוקמים באיזור התוף או ליד צינור הפליטה, ותפקידם למדוד את מידת הלחות של הבגדים או הלחות הנפלטת (תלוי בדגם). כאשר הבגדים יבשים לחלוטין החיישנים מפסיקים באופן אוטומאטי את פעולת המייבש. זאת בניגוד לדגמים נטולי החיישנים, אשר ממשיכים לפעול עד סוף הזמן שהוקצב להם, גם אם הבגדים כבר יבשים. למרות שחיישנים עשויים לייקר במעט את מחיר המייבש, מדובר בהוצאה משתלמת מכיון שהם חוסכים בחשמל, מונעים קמטים ונזקי חום.
 

עוצמת הייבוש

כאן מגיע רגע חשוב ובו אתם חוזרים אל מכונת הכביסה שלכם, ובודקים במפרט הטכני מהי מהירות הסחיטה שלה (לפי סל"ד = סיבובים לדקה). אם יש לכם מכונה שסוחטת מהר וטוב (800 סל"ד ומעלה), הבגדים יתייבשו מהר יותר, ותוכלו להסתפק במייבש עם עוצמת חימום בינונית (2400 – 2600 וואט).

מייבש בעל עוצמה גבוהה, (2700 וואט ומעלה) יתאים למכונת כביסה עם מהירות נמוכה של 400 סל"ד . אל תתעלמו מהקשר בין עוצמת הסחיטה לעוצמת החימום, הדבר יכול לחסוך לכם את הזמן בו שוהים הבגדים במייבש, ואף למנוע נזקי חום לבגדים.
 
1. וודאו שהשטח המיועד להצבת המייבש הוא ברוחב של לפחות 60 ס"מ למכונה עם פתח תחתון, ו-45 ס"מ למכונה עם פתח עליון.
2. מייבש עם צינור פליטה אינו מתאים להצבה בחדר ללא חלונות.
3. רצוי שהמייבש יהיה בעל נפח דומה לזה של מכונת הכביסה.
4. ככל שמהירות הסחיטה של מכונת הכביסה גדולה יותר, כך אפשר להסתפק במייבש בעל עוצמת חימום נמוכה יותר.
5. אם המייבש יעמוד ליד מכונת הכביסה, וודאו כי הדלתות נפתחות לכיוונים נגדים.
6. מומלץ לרכוש מייבש בעל תוף מפלדת אל חלד (נירוסטה).
7. פתח גדול יקל על הכנסה והוצאה של הכביסה.
8. בדקו שהמסנן נמצא במקום נגיש ונוח לניקוי.
9. הזמן המינימלי הדרוש לייבוש כ-5 ק"ג כביסה הוא 120 דקות.
10. מומלץ לרכוש מכשיר עם חיישן או תוכניות חסכונית על מנת לחסוך בחשמל.

מדריך לקניית מכונת כביסה
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
עוד ב- nana10
 
ערוצים  Online  אוכל ורק אוכל  אופנה ולייף סטייל  בידור  גיימר  הורדת תוכנות  חדשות  ילדים  ישרא-בלוג    כסף  מוזיקה  מבזקים  פורומים  צ'אט  ברנז'ה  סלבס  ספורט  תחזית מזג אוויר  מיוחדים  בלוג הספורט - קרב 10  אמץ ספורטאי אולימפי  WTF - חדשות מוזרות  לקראת הסכם עם איראן?  אסטרולוגיה  טיפים מרעננים לבית  עולם היופי והשיער  עולם היין  תלתלים: כל הטיפים  שירותים  אימייל  אינדקס אתרים  הורוסקופ  הכוונת לימודים  טבלת קלוריות  לוח הופעות חיות  קופונים ודילים  שליחת קבצים גדולים  מחירוני בעלי מקצוע  משחקים וכיף  משחקים - ראשי  משחקי אקשן  באבלס  בן 10  משחקי בנות  משחקים לילדים  משחקים להורדה  סרטים לקטנטנים  אנגרי בירדס  תוכניות ערוץ 10  גיא פינס  בני ערובה   אמבוש   דוקו 10  הבוקר עם אורלי וגיא  היום שהיה  המגזין  המהדורה המרכזית  צינור לילה    בובה של מדינה  לונדון את קירשנבאום  לילה כלכלי  ערב טוב עם גיא פינס  פנים אמיתיות  צינור לילה  שעת הדרקון  >> כל התוכניות  >> שידור חי 
 
nana10 גם ב-
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by